Markamız Hakkında Kısa Bilgi

2001 yılından bügüne ısı yalıtımı sektöründe hizmet veren firmamız gerek devlet yönetiminden gerekse bilinçsiz tüketicilerden kaynaklanan yanlışlara karşı mücadele vere gelmektedir.

Bina cephelerinde kullanılan EPS, Neopor, XPS gibi ısı yalıtım malzemeleri her ne kadar B1 sınıfı (alevle sürüklenen) yangın sınıfında olsalar da bu malzemelerin kapı ve pencere merkezleri ile lento kısımlarında (kapı ve pencere üst kısımlarında) kullanılmaları yangın açısından çok risk taşımaktadır. Ülkemizde yapılmakta olan uygulamaların genelinde B1 sınıfı yalıtım malzemelerinin (EPS, Neopor, XPS) kapı ve pencere merkezleri dahil tüm cephede uygulandıkları görülmektedir. Bu uygulama yöntemi yangın açısından büyük risk taşımasına rağmen son derece yoğun ve artan bir şekilde devam etmektedir. Bu konuda kamuoyunu bilinçli olmaya çağırıyoruz.

Şöyle ki;

Isı yalıtımı performansı ve ekonomik olmaları açısından bina cephelerinde tercih edilen yegane malzeme olan EPS ve Neopor yangın yalıtımı açısından taşyünü malzemesi ile birlikte kullanıldıklarında en uygun yalıtım çözümleri ortaya çıkmaktadır. Yapının herhangi bir katında çıkabilecek yangının üst katlara sıçramasını ve pencereler kanalıyla kat içlerine sirayet etmesini önlemek için en ekonomik ve en uygun çözüm yangının dışarıya sirayet edeceği bölgeler olan kapı ve pencere merkezlerini ve lento kısımlarını A sınıfı yanmaz malzeme olan taşyünü ile yalıtmaktır. Bir yangın olasılığında taşyünü malzemesi yangının yayılmasını kesmek adına fayda sağlayacaktır.

Uygulayıcı bayilerini bir inşaat mühendisi veya mimar önderliğinde cephede çalışan işçilerinde ortak olduğu şirketlerden seçen markamız gerek ürün gerekse uygulama konularında siz müşterilerimizi kalite, iş disiplini ekonomiklik ve kalıcılık açısından en yüksek derecede memnun etmeyi hedeflemiştir.

En iyi sonucu elde etmenin en iyi ürün ve sonrasında en iyi uygulama ile ortaya çıkacagının bilincinde olan firmamız insallah ısı yalıtımı sektörüne yön veren önder bir marka olma yolundadır.

Genel Müdür
Alp Kağan Polatkan