Ürün Detayları

 • λ= 0,040W/m2k
  150kg/m3

  Isı, yangın, ve ses yalıtımını bir arada sağlayan bir izolasyon levhasıdır. Markamız taşyününü kapı ve pencere üstlerinde min. 50cm yüksekliğinde yangına karşı yalıtım için kullanılmaktadır.

 • λ=0,30w/m2k
  min:16kg/m3

  Isı ve bir miktar ses yalıtımı sağlayan bir izolasyon levhasıdır. Buhar geçirken özelliğine sahiptir. Isı iletkenlik katsayısı oldukça düşüktür.

 • λ=0,035w/m2k
  min: 20kg/m3

  Isı ve bir miktar ses yalıtımı sağlayan bir izolasyon levhasıdır. Markamız EPS’yi cephelerde 10 cm kalınlıkta kullanmayı önermektedir. Buhar geçirken özelliğe sahiptir.

Tasyünü, Eps, Neopor Yalıtım performansları karsılastırılması

Binalarda yapılması gereken yalıtım kalınlığı çeşitli yapı malzemelerinin bir araya getirilmiş halinin oluşturduğu ısı geçiş (U) değerleri ile hesaplanır. U değeri (w/m2 K) ne kadar düşükse yapı o kadar iyi ısı yalıtımına sahip demektir. U değerinin düşük çıkması kullanılan yapı malzemelerinin λ değerine bağlıdır. Kullanılan yapı malzemelerinin λ değerleri ne kadar düşük ve düşük λ’lı malzemelerin kullanıldığı kalınlık ne kadar yüksekse U değeri o ölçüde düşük ve ısı yalıtım performansı o ölçüde yüksek olur

Havalandırmadan ısı tasarrufu oranı 5cm yalıtımda %15, 10cm yalıtımda %10 azaltılmış şekilde gösterilmiştir.